ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΠΕΤΣΩΝ ΣΤΟΝ 84ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ «Ο ΘΑΛΗΣ»

Συγχαίρουμε τις μαθήτριες της Α τάξης  για την συμμετοχή τους στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για τα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ», που ολοκληρώθηκε 4/11/2023 στο Γυμνάσιο Σπετσών, με υπεύθυνο καθηγητή τον Μαθηματικό κ. Καβεζό Κυριάκο. Ο  Σύλλογος των Διδασκόντων και η Διεύθυνση του Λυκείου Σπετσών, εύχονται  καλή συνέχεια στις σπουδές τους και πάντα επιτυχίες.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ KIDS SAVE LIVES & iSAVE lives for schools

O καθηγητής κος Κασκέτης Χρήστος που διδάσκει τα θρησκευτικά στο σχολείο μας είναι και πιστοποιημένος εκπαιδευτής πρώτων βοηθειών και συνεργάζεται με την οργάνωση KIDS SAVE LIVES. Είχε την ευγενική καλοσύνη να δείξει στους μαθητές του σχολείου μας την τεχνική της καρδιαναναπνευστικής αναζωογόνησης και της χρήσης του απινιδωτή. Τα παιδιά έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον εξασκήθηκαν στην καρδιοαναπνευστική αναζωογόνηση με την χρήση του […]